גבי בר מציין אבן דרך משמעותית ומרגשת עם מיזם "חולמים בגדול"

לצד ההצלחה הבינלאומית של חברת TCM, שבבעלות מומחה האיקומרס גבי בר, מוצאים בחברה זמן גם לעשייה חברתית התנדבותית. פרויקט הדגל שמובילה החברה נקרא "חולמים בגדול", מיזם אשר מנגיש לבעלי מוגבלויות ולנוער במצוקה מכל הארץ את הכלים העוצמתיים של חשיבה חיובית ומימושי אישי. במוקד המיזם, קורס ההעצמה של "חולמים בגדול", המאפשר לכל משתתף לברוא את החזון שלו להצלחה, ולקבל את הכוחות כדי להפוך אותו למציאות. גבי בר ואנשי TCM מגיעים בעצמם למועדוני תעסוקה לבעלי צרכים מיוחדים, ומרכזים לנוער במצוקה ומעבירים שם שיעורים מלאי השראה שמשנים את חייהם של המשתתפים. על הצלחת התהליך ועל השפעותיו המרגשות ניתן ללמוד ממכתבי התודה הרבים הזורמים אל בר מהמוסדות השונים שכבר הפכו את הקורס לחלק מהתכניות שהם מציעים לחוסים.

הסיפור של ינון: "מנער רחוב" למפקד בסיירת

אחד מסיפורי ההצלחה המרגשים שאפשר לזקוף לזכות פרויקט "חולמים בגדול" הוא זה של ינון, נער שעשה דרך ארוכה בהשראת הכלים שקיבל מהתכנית. ההכרות הראשונית בין גבי לינון היתה בפנימיית נווה עמיאל, כפר נוער חינוכי-טיפולי בעמק יזרעאל, המהווה בית לנערים בסיכון מכל הארץ. אל הכפר הזה מגיעים בני נוער שנשרו ממסגרות לימודיות קונבנציונליות וכזה היה גם ינון, נער שנפלט מבית הספר וסירב אפילו להיכנס לשיעורים בכיתת הלימוד. כמו נערים רבים אחרים המאבדים את דרכם, הוא בעט בסמכות והתנגד לנסיונות העזרה שקיבל. באמצעות מאמצים אדירים מצד דודתו המסורה, הוא עבר שיקום הדרגתי ומצא עניין ומשמעות ברכיבה אתגרית על אופניים.

ינון החל להציב בפני עצמו אתגרים והפך בהדרגה מנער שוליים לצעיר מבטיח שאף אתגר אינו יכול לערער אותו. סגירת מעגל שלא הותירה אף עין יבשה, התרחשה כאשר ינון הגיע לשתף את סיפורו באירוע הסיום של קורס "0 מגבלות", במסגרת חולמים בגדול. שם הסתבר שהוא השלים בהצלחה מכינה קדם-צבאית ומשמש כיום כמפקד בסיירת מובחרת. ינון סיפור שהוא מעביר לחייליו את אותם ערכים שהפנים בעצמו: לחלום, להאמין ולהצליח. על המעמד המרגש הזה מעיד גבי בר: "זכינו באפשרות ואנו מוקירים תודה על הזכות להחיות אנשים. כל אחד הביט בתוך עצמו, בליבו, ונזכר כמה כוח יש בתוכנו".

Rate this post
נגישות